PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106385}
7,5 19 723
oceny
7,5 10 1 19723
Final Fantasy VII: Advent Children
powrót do forum filmu Final Fantasy VII: Advent Children

Proszę o pomoc...

ocenił(a) film na 6

Niedawno obejrzałam Final Fantasy Advent Children i musze przyznac zachwycił mnie, mimo iz nie do konca wszystko rozumiem. No ale nie o tym chciałam....otóż interesuje mnie historia Zacka i nie moge znaleść niczego co by było z nim związane. Czy są jakieś dalsze lub wcześniejsze części, które to wyjaśniaja? Jeśli tak o jakie?

ocenił(a) film na 6
bietaaa

Eh wiem, że jestem narwana ale ok. Przeglądając to forum zauważyłam, że nie tylko ja pytałam o postać Zacka. Więc może sprecyzuje o co mi dokładnie chodzi. Poszperałam trochę na youtube i znalazłam ten oto filmik: http://www.youtube.com/watch?v=Tn9jXioc0RE . Chodzi mi o moment w którym Could klęczy nad umierającym Zackiem i pokazane są jego wspomnienia(tym co sie nie chce oglądać całego filmiku: interesujacy mnie fragment jest na 48 sekundzie). A teraz pytanie: czy ten fragment znajduje sie w jakims konkretnym filmie?

ocenił(a) film na 5
bietaaa

Otóz...

Uwaga spoilery

Filmowy to zakonczenie Crisis Core o ile mnie pamięc nie myli. Crisis Core opowiada włąśnie o Zacku, który wraz z Spehem był SOLIDERem first class. W grze pojawia się równiez Cloud, jako zwykły żołnierz. Gra kręci się wokól pościgu za Genesisem (vel G) - istotą podobną do Sepha z tym, że o ile Seph powstał w wyniku wstrzykniecia mu, gdy był jeszcze w brzuchu matki (lucrecii Crescent) dawki komórek Jenovy, tak Genesis został zainfekowany komórkami G... Równiez jest jednoskrzydłym aniołem.
Gra jest dostępna na PSP< niestety nie w Polsce póki co.
Scena ta występuje tez w samym final fantasy 7 (oczywiście wygląda tam inaczej pod względem grafiki :) )

Co do Zacka:
Zack urodził się w wiosce Gongaga i wstąpił do Armi Shinry. Tam zdał testy i dostał sie do SOLDIER by walczyć u boku swego idola Sephirota. Podczas swojego pobytu w Midgar poznał Areis z którą chodził przez jakiś czas... Incydent Genesis został opisany w Crisis Core... Potem nadeszły wydarzenia które Cloud wspomina w FF7 i które sa przyczyną całego zamieszania. Można sobie to obejżec również w Last Order. W każdym razie Zack i Cloud ofiary eksperymentów genetycznych nad klonowania Sepha uciekają. Niestety Zack nie dociera do Midgar. Cloud zaś w skutek eksperymentów i zwichrowanej psychiki wchłąnia częśc jego osobowości, kradnie też jego miecz i ubranie. Reszta historii to już samo FF7.


ocenił(a) film na 8
bietaaa

Szczerze mówiąc po obejrzeniu tego filmu miałam mętlik w głowie. Dlatego zaczęłam szperać w necie i dowiedziałam się nie co więcej o final fantasy VII. Jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej o Zacku polecam ci końcówkę Crisis Core , tam jest dokładnie pokazane pożegnanie Zacka z Cloudem. Osobiście jestem zawiedziona. Teraz jak znam już fabułę całego final fantasy VII uważam , że film mógł zawierać lepsze wątki. W całym filmie rozgarniane są tylko problemy Clouda i tak naprawdę nic nie idzie do przodu. O wiele ciekawsze są gry final fantasy z Cloudem w roli głównej i crisis core , ale nie grałam w żadną z tych ,bo nie mam playstation.

ocenił(a) film na 5
Jenova_3

Gra jest dostępna też na PC (FF7). Ewentualnie można ją zemulowac z wersji psx na pc i to w języku polskim.

ocenił(a) film na 8
Subterranean

Co do tej 'zemulowanej' wersji masz na myśli również ff VII z 1997?

ocenił(a) film na 10
Jenova_3

Bietaa, mam nadzięję, że to ci pomoże w lepszym zrozumieniu (mam nadzieję, że za bardzo nie namieszałam). Starałam się strescić grę, ale lepiej żebys obejrzała 'in-game movies' np. na YouTub'ie. To link do pierwszego:
http://www.youtube.com/watch?v=auv1tJdlxBY&feature=PlayList&p=8FE4297372CFD9F1&i ndex=2
SPOILERY:
W Crisis Core poznajemy Zack'a jako jednego z SOLDIER'ów drugiej klasy, uczącego się pod patronatem SOLDIER'a pierwszej klasy, Angeal'a. Zack jest nieznosną, pełną zapału i bardzo optymistycznie nastawioną postacią. I jak mówi, marzy by zostać bohaterem. Kiedy przepada słuch o jednym z SOLDIER'ów pierwszej klasy, Genesis'ie, wysłanym na wojnę do Wutai (jak i kilku SOLDIER'ów drugiej i trzeciej klasy), Shinra postanawia wysłać na miejsce dwóch kolejnych 'operatorów' podejrzewając masową desercję. Angeal zgłasza Zack'a na kandydata do awansu i razem z nim wyrusza do Wutai. Na miejscu znajdują klony Genesis'a.
Angeal znika. Zack zostaje uratowany przed Ifrytem przez Sephiroth'a (najpotężniejszego z SOLDIER'ów pierwszej klasy), który stwierdza, że Angeal również zdradził Shinrę, ale Zack nie chce w to uwierzyć...
Poprzez grę powoli odkrywamy prawdziwe oblicze 'zdrady'. Okazuje się, że zarówno Angeal, jak i Genesis byli w dziciństwie poddawani doswiadczeniom z komórkami Jenowy (Angeal już w łonie matki) i oboje przeszli dziwne transfomacje dajace im po jednym skrzydle (Genesis ma czarne skrzydło sterczące z lewego ramienia, a Angeal białe z prawego). Zack poznaje Aerith i zaczyna z nią chodzić, nie widząc swiata poza nią (zapominając swoje wczesniejsze kobieciarstwo). Zack i Cloud poznają się w czasie jednej z wypraw w celu powstrzymania Genesis'a od jego szalonych planów. [Genesis jest miłosnikiem poezji i nie rozstaje się ze swoim egzemplarzem "Loveless'a", który jest dla niego niczym Biblia. Życie spędza na rozgryzaniu prawdziwego znaczenia słów utworu, wierząc że tego kto ją rozwiąrze czeka dar od 'Bogini' (która pojawia się w jednej z wizji Genesis'a).] Cloud jest wtedy tylko zwykłym żołnierzem, który pragnie dostać się do elitarnej jednostki SOLDIER'ów (by, jak wiadomo z FFVII, zaimponować Tifie). Szybko się zaprzyjaźniają z Zack'iem mimo dosć przeciwnych osobowosci. Można powiedzieć, że Zack staje się dla Cloud'a odpowiednikiem starszego brata.
Angeal umiera z ręki Zack'a, kiedy zmusza go do walki gdyż, jak mówi: On sam sprawia sobie cierpienie więc jest swoim własnym wrogiem (i nie moze tak dłużej żyć). Tuż przed smiercią przekazuje mu swój miecz.
Genesis spada w otchłań po pojedynku z Zack'iem.
W czasie incydentu w Nibelheim (rodzinne miasteczko Cloud'a i Tify), okazuje się, że Genesis jednak przezył i pojawia się ponownie by przkonać do swych racji Sephiroth'a, ujawniając przed nim, że i on był czescią experymentów z Jonową. Sephiroth jednak odmawia przyłączenia się do niego, ale po głębszym zbadaniu tej sprawy uznaje się za prawowiego władcę swiata zupełnie tracac rozum. Po pokonaniu Sephiroth'a, Cloud i Zack zostają zabrani (byli wtedy nieprzytomni) przez Profesora Hojo do rezydencji Shinra (w Nibelheim) i umieszczeni w laboratorium jako króliki doswiadczalne (Hojo uważa ich za intersujące obiekty do badań, skoro zdołali pokonać Sephiroth'a). Po czerech latach niewoli Zack'owi udaje się uwolnić i zabiera ze sobą osłabionego Cloud'a. Cloud, jako że nie miał wczesniej stycznosci z energią Mako, której działaniu normalnie poddaje się kandydatów na SOLDIER, doznaje 'zatucia Mako' i jest zbyt słaby by pouszać się o własnych siłach, a nawet mówić. W międzyczasie Genesis powraca i udaje mu się rozwiązać zagadkę Loveless'a. Jednak 'Bogini' go odrzuca. Nieprzytomnego Genesis'a zabierają dwie tajemnicze postacie (Nero i Weiss z FFVII: Dirge of Cerebrus) i odlatują helikopterem Shinry.
Zack zabiera Cloud'a do Midgar'u (chce odnaleźć Aerith), ale armia Shinry, wysłana za nimi przez Hojo, osacza ich na wgórzu nieopodal Midgar'u. Zack zostawia Cloud'a ukrytego pomiędzy skałami i sam stawia czoła wrogom. Po długiej walce w końcu zostaje pokonany. W międzyczasie Cloud odzyskuje troche sił i udaje mu się doczołgać do rannego przyjaciela. Zack cieszy się, że nic mu nie jest. Przekazuje mu swój miecz mówiąc, że Cloud jest jego żyjącym dziedzictwem (w japońskiej wersji mówi: Jestes dowodem na to, że żyłem).
Koniec historii Zack'a.

ocenił(a) film na 5
Jenova_3

Tak mam na myśli właśnie TĄ grę ;) (xxx)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones