PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106385}
7,5 19 723
oceny
7,5 10 1 19723
Final Fantasy VII: Advent Children
powrót do forum filmu Final Fantasy VII: Advent Children

Nigdy nie grałem/czytałem/oglądałem czegokolwiek z serii final fantasy a bardzo chętnie
bym sobie pooglądał dobre walki tak więc czy mógłbym mnie ktoś wtajemniczyć w jakiej
kolejności powinienem oglądać tą serie od czego zacząć itp. Z góry dziękuję;)

matikopi

Jak pewnie wiesz każda część Final Fantasy poza paroma spinoffami opowiada zupełnie inną historie osadzona w innym świecie i posiadającą innych bohaterów. Gry od I do VI są dość ciężko dostępny jedynie III i IV (inne może też) wyszły na DS i PSP ale nie wiem czy grafika cię usatysfakcjonuje.

Polecam
Final fantasy X i Final Fantasy X-2(spin off) po VII chyba najpopularniejsze
Final Fantasy XIII ostatnie jakie wyszło ale ponoć świetne

Jeśli zaciekawiło cię uniwerssum Final Fantasy VII (najpopularniejsze i najbardziej rozbudowane) to polecam ci gry
Dirge of Cerberus Final fantasy VII (opowiada historie Vincenta zawiera informacje o jego przeszłości)
Crisis Core Final fantasy(opowiada historie dziejącą się przed siódemką ale daje odpowiedzi na wiele pytań i przedstawia historie Zacka najlepszego przyjaciela Clouda)

Jeśli szukasz efektownych walk to koniecznie zagraj w Dissidia lub Dissidia 012(mocno rozszerzona wersja) na PSP
to crossover wszystkich Finali od I do X (XIII) bardzo efektowne walki

ocenił(a) film na 9
Ginchan

Final Fantasy X-2 wcale nie było takie popularne, znasz historie opowiedzianą w X-2 i na 100% w jakimś tam stopniu uważasz ją za naciągniętą, w Final Fantasy VII, VIII , X a nawet IX znajdziesz dużo więcej dobrej sensownej,ciekawej oraz nie naciąganej fabuły (Final Fantasy X zaczyna sie dosyć efektownie, przez większość gry klimat jest utrzymany (choć jest on zupełnie inny niż w FF VII i VIII ze względu na charakter bohatera Cloud i Squall rządzili, Tidus jest tylko ok, choć ciekawie jest ukazana relacja ojciec syn, los grand summonera, no i jak wcześniej wspomniałem potrafi zaskoczyć na końcu oraz w pewnych momentach (kto to jest sin) i jeszcze jest taka ciekawa mini gierka (wodna piłka ręczna - nożna zwany Blitzball, śmiesznie brzmi ale jest spoko)) kończy się w dość niespodziewany sposób, niby happy end ale nie do końca, X-2 zaczyna się tak sobie, kończy się tak sobie, wszystko w nim jest takie sobie, JEŚLI NIE CHCESZ ZNAĆ NAWET ZARYSU FABUŁY FF X-2 TO DALEJ NIE CZYTAJ LECZ JEŚLI GRAŁEŚ W FF X I CHCESZ WIEDZIEĆ CZY WARTO GRAĆ W TEN "SEQUEL" PRZECZYTAJ...................................................................... .................................. jest to historia gdzie głównym bohaterem jest kobieta (wszyscy grywalni bohaterowie to kobiety -motyw aniołków charliego zresztą drużyna określa się jako YRP) , świat przeszedł wielkie zmiany powstały frakcję, jedna z nich odnalazła broń zwaną VEGNAGUN (ściągnięty motyw weaponów z FF VII) który podobno po aktywacji nie odróżnia przyjaciół od wrogów, dwie frakcje chcą zniszczyć Weapon a jedna go wykorzystać do zdobycia władzy to jest główny motyw gry, niby fajnie lecz postacie nie są już tak wyraziste, nic nie jest tak zaskakującego czy szokującego jak w poprzednich częściach. Poboczny wątek łączący się z główną fabułą to motyw osoby który wygląda jak Tidus i także chce zdobyć VEGNAGUN dla własnych celów, także niby spoko motyw ale tak samo nic nie zaskakuje gracz spodziewa się tego co się dzieje (choć sama historia tej postaci jest tragiczna i ciekawa, chyba największy plus tej gry, poza ukazanymi zmianami świata). Nie podobał mi się także pomysł z wybieraniem profesji dla bohaterów (mag, rycerz itp.) w każdej chwili można ja zmienić (nawet w walce), im więcej używamy jednej profesji tym więcej mamy umiejętności z nią związanych - na koniec gry miałem wszystko wymaksowane. Poziom trudności też spadł, chyba nawet nie padła mi żadna postać (ta super bez phoenix downa całą gra tyle że nie ze względu na skilla czy bardzo długie expienie) a ostatnia walka to pomyłka. Postacie z którymi zaczyna się grę towarzyszą nam przez cały czas i skład drużyny nigdy się nie zmienia ( w porównaniu do reszty to porażka. FF VII ,VIII,IX,X sporo postaci X-2- 3 postacie grywalne ...) Podsumuję : X-2 jest uznana za przeciętną w porównaniu do poprzednich części, fani tej części to głównie kobiety grające w FF lub naprawdę zagorzali fani (ja się do tych zaliczam ale dla mnie X-2 jest wręcz na samym końcu lisy TOP FF) dla mnie pod względem fabularnym w porównaniu do poprzednich części ocena wygląda następująco : ocena w por. do FF VII (3) do FF VIII (4) do FF X (5) do FF IX(5). Ogólnie grze bym dał 7- (grafika (PS2) jak w FF X, może trochę lepsza)

ocenił(a) film na 9
hihihahahoho

Głównym bohaterem X-2 jest Yuna bohater z X - napisałem że jest nim kobieta a nie napisałem kto, sory :p

matikopi

Akurat X wydaje się mi strasznie okrojone póki co z klimatu Final Fantasy, ale może to dlatego, że gram w to dopiero od dziesięciu godzin. Zdecydowanie bardziej polecałbym Final Fantasy VIII - dla mnie lepsza część aniżeli VII, chociaż wiem, że niektórzy fani Finala by mnie udusili. Polecam również VI i IX, chociaż IX wydaje się najbardziej odległe w klimacie ;)

ocenił(a) film na 10
Raphneternalz

a tam nie jestesmu od duszenia mamy miecze. jak dla mnie a grałem w kazdego finala na róznych platformach powiem ze kazda ma cos w sobie 8 jest fajna ale wolna trzeba dlugo grac by sie przyzwyczaic
no i czasme wali lamą ale tak itryb juz jest . tak VII jest zajebista

ocenił(a) film na 8
matikopi

Jako weteranka serii Final Fantasy zdecydowanie odradzam X-2. No chyba, że na zasadzie stricte poznawczej. Moje zdecydowanie ukochane części to VII (wydarzenia tam zawarte są prequelem dla filmu) i IX (niesamowicie baśniowa, wspaniałe postacie <3 w moim rankingu bije się zawsze z VII o pierwsze miejsce). W dalszej kolejności na pewno umieściłabym VIII, która fabularnie była na wysokim poziomie niestety mechanika strasznie mnie zniechęcała (kto gra.. to wie o czym piszę "draw -> red bat -> thunder "). Jeżeli chodzi o pozostałe trzy części (poniżej VII nie będę się wypowiadała, są na psn od kilku miesięcy i dopiero od tego czasu mam do nich dostęp) czyli X, XII i XIII to w przypadku tych dwóch pierwszych gorzej z fabułą, natomiast najnowsza odsłona fabularnie intrygująca aczkolwiek pod kątem mechaniki koszmarna liniowa i nie w stylu FF.
Kolega Rapgneternalz ma rację - trochę mam ochotę dusić za przebijanie siódemki ósemką, ale... tylko odrobinkę ;D

ocenił(a) film na 10
yvaine87

ja uwielbiam pierwsze final fantasy
do VI ale fakt faktem VII moja pierwsza i to po niemiecku no cóz FF X-2 tak by sobie pograc oczywiscie troche czegos tym jest piszesz o VIII cóz jakos takos dla mnie to dzika gra ale wciaga. IX na psp dopiero przeszedłem i polecam inne gry które zostały przeniesione na ta konsole hmm... moge stwierdizc ze jako veteran Final fnatasy nie mam wiekszych zastrzezen do tego by kazdy kto nie miał stycznosci z FF wczesnij moze objrzec film i anime

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones