PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106385}
7,5 19 722
oceny
7,5 10 1 19722
Final Fantasy VII: Advent Children
powrót do forum filmu Final Fantasy VII: Advent Children

Film obejrzałem ale wogóle go nie zrozumiałem. Ktoś mógłby mi podać tytuły poprzednich filmów (przed Advent Children), lub gier które powinienem obejrzeć/zagrać żeby w pełni go zrozumieć ? Spodobał mi się ten klimat chociaż obejrzałem tylko jeden film z serii Final Fantasy. Bardzo proszę o pomoc.

pierog666

Jeśli chodzi Ci o samo Final Fantasy VII, to jest to seria gier. Jeśli Cię to nie zrazi, bo wiesz, że gry mają też świetne historie - zacznij od oryginału, potem - o ile masz konsole - zagraj w peespekowe Final Fantasy VII: Crisis Core, obejrzyj Advent Children, dołączony do niego Last Order, a następnie zagraj w Dirge of Cerberus na PS2.

Jednak klimat AC jest uboższy od pozostałych - nacisk na akcję robi swoje. Jeśli podszedł Ci do gustu - sprawdź tytuł od Capcomu pod tytułem 'Devil May Cry'.

ocenił(a) film na 10
MrPayne

Do słów MrPayne'a dodam tylko, że np. na YouTube możesz obejrzeć "filmowe" wersje wspomnianych gier, jesli nie masz ochoty, czasu lub możliwosci by w nie zagrać. Są to zgrane wszystkie sekwencje 'in-game movie' z gier, które tworzą główną fabułę. Oczywiscie w przykładzie oryginalnego "Final Fantasy VII", bohaterowie są bezgłosni ze względu na wiek gry (dialogi są pisane), ale naprawdę warto spędzić czas nad poznaniem tych fascynujących historii. Oczywiscie jesli się skusisz, musisz spedzić dobre kilkanascie (a może i więcej) godzin, gdyż są to obszerne fabularnie gry.

Gry, które są niezbędne do pełnego zrozumienia filmu "FFVII: Advent Children":
"Final Fantasy VII", "Final Fantasy VII: Crisis Core" (ryczę za każdym razem, gdy gram w tą grę ;P)
Przydatny jest też 20-minutowy film anime "Last Order - Final Fantasy VII".
Gra "Final Fantasy VII: Dirge of Cerberus" opowiada historię po filmie FFVII:AC i skupia się na osobie Vincent'a Valentine (niemniej wspaniała opowiesć) i opowiada dokładniej okolicznosciach powstania Sephiroth'a oraz w jaki sposób Vincent otrzymał swoje niezwykłe zdolnosci.
Istnieją mniejsze gry jak "FFVII; before Crisis" (gra na telefon komórkowy), ale ogrywają mniejszą rolę w całosci i nie są konieczne do pełnegozrozumienia.

TheCloudEater

Oj, lepiej zagrać. Oglądać je to tak, jakby poznawać zamiast książek streszczenia.

Co do Dirge of Cerberus - czy warto tę grę kupić? Słyszę zupełnie sprzeczne głosy na jej temat - od nienawiści do uwielbienia. Byłbym wdzięczny za opinie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones