Nobuo Uematsu

9,3
30 ocen muzyki
powrót do forum osoby Nobuo Uematsu

Jego kompozycje wgniatają w fotel. Można ich słuchać godzinami i nie ma się ich nigdy dość. Dla mnie lepszymi kompozytorami są tylko:
* Takeharu Ishimoto z przegenialnym soundtrackiem do Crisis Core: Final Fantasy VII. Po przejściu gry musiałem kupić OST, łatwo nie było, ale się udało. Chyba nigdy mi się nie znudzi. To jest chyba najlepszy soundtrack gier wideo ever. Utwory takie jak "Encounter", "Last Order", przepiękne "Scars of Friendship", instrumentalny "A Moment of Courtesy" - dla mnie numer. Zresztą wszystkie utwory z tej płyty należą do pierwszej ligi. Część utworów można posłuchać w filmie "Last Order: Final Fantasy VII". Ja już ostrzę pazurki na "Dissidia: Final Fantasy VII".
* Clint Mansel - tutaj nie ma się co rozpisywać - geniusz po prostu.

_illusion_

Mi też się bardzo podoba muzyka z Crisis Core ale żeby Tego kompozytora wstawiać wyżej od Nobuo? Przecież te wszystkie melodie stworzył właśnie Nobuo Uematsu już w grze Final Fantasy VII w 1997 roku a w Crisis Core tylko Takeharu Ishimoto je przerobił więc nie jest ich całkowitym autorem. No i nie ma takiego dorobku artystycznego, lecz mimo to świetny jest ten OST. Mi się strasznie podoba utwór On the Verge of Assault ( czyli melodia bitewna z FF7) :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones