PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=379259}
7,3 4 336
ocen
7,3 10 1 4336
Devil May Cry
powrót do forum serialu Devil May Cry

Jak w temacie. Oczekiwałam czegoś innego. Na bazie takiej gry można było wycisnąć więcej. Wszyscy się czepiają, ale coś w tym jest. Mimo to, nie można mieszać tego z błotem, bo anime ma pewny ukryty potencjał. Słabe strony, to nieporywające wątki, brak zaangażowania, kiepskie sceny walki, jak i sami wrogowie- bezmyślne wielgachne demony, które pojawiają się z nie wiadomo skąd i zaraz tam wracają. Dante naparza wszystko w trzy sekundy. W ogóle fabuła przynudza, a sam ciąg dalszy ogląda się raczej dla rozwinięcia osobistego wątku głównego bohatera i śmiesznych wstawek. Na plus muza, lubię jedną nutę, która się często pojawia w trakcie przechadzek. Jak dla mnie brakuje jednak klimatu, serial obejrzałam jedynie dla zasady i jednej postaci (Dante). Pierwszy odcinek zapowiadał się całkiem zgrabnie- pamiętam jeden tekst o cenzurze. No i kozak Dante, ironiczny, chowający w sobie uczucia, wieczny dłużnik, lodoman i pizzoman. Potem poszło już w dół. Szkoda mi, ale wierzę, że niektórym się bardzo podobało i to szanuję. Jak dla mnie jednak lepiej niech zachowają pierwotny zamysł i nie koontynują serii :)

ocenił(a) serial na 6
Jeffrey_Goines

Powiem dokładnie to samo, tylko średni i nic więcej. Szkoda że anime tylko średnie, co prawda nie znam gry ale widać że niewykorzystano potencjału fabularnego gry, pozatym same postacie mogłby być bardziej dopracowane, a tak wydają się niecopłytkie. Wadą też, poniekąd dla mnie że nie poznajemy historii postaci, a mogłoby to podnieść ocenę jak i jakość tegoż anime. Wrogowie, tzn demony nie są wykonane w jakiś standardowy sposób ale wydają się czasem przerysowane/pokraczne, nie poznajemy także skąd i po co nawiedzają świat ludzi. W sumie serial ogląda się dla zabicia czasu i oglądania krwi na ekranie, jak dla mnie jest to typowy serial na podstawie gry i nie zawiera wiekszego sensu, a szkoda...

ocenił(a) serial na 3
marcus_d

jestem za. 5 może 6/10. mieliśmy błędne oczekiwania.
nie wiem jak Wy, ale jeśli chodzi o anime to przyzwyczaiłam się do linearnej fabuły w miarę, jakieś tajemnice tu tego, ciekawe postaci, wątki, przeszłości, zaskoczenie, etc. a to anime to po prostu nic,
no i coś, czego po prostu nie mogę przeżyć przy zapoznawaniu się z jakąkolwiek produkcją (filmową, książkową, teatralną, itd), a mianowicie: zmarnowanie potencjału, nie wykorzystanie tak dobrze zaczętego wątku, mogło być coś dobrego..

Jeffrey_Goines

Czy jest w tym anime wątek miłosny? Szukałam konkretniejszych informacji o tym anime, jednak bez większych rezultatów... a grę widziałam tylko przelotnie.. Nie wiem, czego się spodziewać.

anowi911

Bardziej na zasadzie- sam sobie dopisz chemię między bohaterami. Nie ma tam żadego, długofalowego wątku miłosnego, a tym bardziej romansu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones